Bilgisayar yazılımları, gelişen teknoloji dünyasında önemli bir yere sahiptir. Büyük bir çaba ve emekle birlikte uzun süre içerisinde oluşturulan yazılımlar fikir, sanat eserleri kapsamında korunan ürünlerdir. Bu sebeple yazılımların üreticilerinden, fikir sahiplerinden veya hak sahiplerinden habersiz alınmaları, dağıtılmaları, çeşitli platformlarda kullanılmaları kesinlikle yasaktır.

Bazı durumlarda izin karşılığında kullanım sağlanmaktadır. Fakat bu kullanımlar sadece, ücretsiz olarak talep eden kullanıcılara kod verme şeklinde olmaktadır. Ticari olarak kazanç sağlamak isteyenler ücret karşılığında bu hakları satmaktadırlar. Ne şekilde olursa olsun izinsiz olarak bu hakların satışı söz konusu olamaz.
Yaşanılan bu emek hırsızlığının önüne geçmek ve yazılımların izinsiz olarak dijital dünyada yayılmalarını engellemek için bilişimsel teknik bir hizmet almanızı gerektirmektedir.

Size ait bir yazılımın kopyalanıp sizin izniniz olmadan veya gerekli lisans ücreti ödenmeden yayınlanıp kopyalanması durumunda yasal işlemlerin başlatılması ve izinsiz olarak dolaşan yazılımın kaldırılması gerekmektedir.

Hak sahibi olduğunuz yazılımların izinsiz olarak yayılmasını engelleyip kaldırılması işlemleri sadece yasal mercilerle halledilebilecek bir işlem değildir.

Bilişim alt yapısına  sahip olan DMCA Turkey by e-koruma.net ile izinsiz olarak paylaşılan yazılımlarınızı güvenceye alabilirsiniz.