Teknoloji dünyası geliştikçe internet; eğlence dünyasına ulaşmak, dinlemek istenilen müziklere kolaylıkla ulaşmak için birinci sırada tercih edilen yer olmakta. Bu durum da korsan yayınların hız kesmeden ihlal yapmaya devam etmelerine sebebiyet vermekte.
Ulaşmak istenilen eserler birçok arama motoru sayesinde bulunabiliyor.
Dinlemek istenilen müzik eserlerine ulaşmada kullanılan arama motorları ne yazık ki korsan yayın yapan sitelere yönlendiriyor. Hal böyle iken gün geçtikçe korsan siteler video ve müzik dinlemede popüler hale geliyorlar. Bu tarz siteler, eserlerin korsan olarak indirilmesine de yol açıyor. Arama motorlarının eserlerin korunması için önemli bir yere sahip olduğu görülüyor.

Telif hakkı hiçe sayılan bu durumun önüne geçilmesi için çalışmaların yapılması gerekiyor.
Eserlerinizi korsan olarak yayınlayan bu sitelere karşı yapılabilecek yasal yaptırımlar bulunmakta.Kontrol edilmesi güç internet dünyasında eseriniz korsan yayın yapan tek bir sitede yayınlanmış olsa dahi buradan kaldırılmasından sonra farklı ortamlarda farklı bir şekilde karşınıza tekrar çıkabilir. Korsan yayın yapan sitelerle etkili bir mücadele ve yaptırım için güçlü bir bilişim alt yapısı gerekmektedir.

Eserlerinizin arama motorlarında korsan sitelere yönlendirmesini engellemek için DMCA Turkey by e-koruma.net ile eserlerinizi güvence altına alabilirsiniz.