Kontrol edilmesi zor internet ortamında, üzerinde telif haklarınızın bulunduğu tasarımlarınız, fotoğraflarınız, yazılarınız ve daha fazlası farklı şekillerde, farklı alanlarda izinsiz olarak kullanılabilir.

Teknolojinin hızla yükselişi ile birlikte internet kullanımının vazgeçilmezlerimiz arasında yerini sağlamlaştırdı.  Ne yazık ki bu vazgeçilmezliğin getirdiği sonuçlar her zaman olumlu olmayabilir.

Telif hakkı ihlalleri de karşılaşılan olumsuz sonuçların başında gelmektedir.
Dijital dünyada bir haberin yayılma hızını düşünürsek, izinsiz kullanılan tasarım, fotoğraf gibi eserlerin uğratacağı zarar da haliyle büyük olacaktır.

Eserlerin hiçbir emek harcanmadan ya da bedel ödemeksizin, telif hakları hiçe sayılarak korsan olarak yayınlanmasının engellenmesi ve bu korsan yayın yapan sitelerin Google arama motorları sonuçlarından kaldırılmasının sağlanması gerekmektedir.

DMCA Turkey by e-koruma.net ile telif hakkı hiçe sayılıp internet ortamında izinsiz yayınlayan internet sitelerinin arama motorlarında çıkmasının engellenmesini, içeriğin kalıcı olarak kaldırılmasını ve takip edilmesini sizin adınıza yapmaktadır.

DMCA Turkey by e-koruma.net ile yayınlanmış olan eserlerin sadece korsan yayın yapan sitelerden değil yayınlandıkları sitenin video kaynağının araştırılarak bulunması ve kaynaklardan silinmesi sağlanmaktadır.

DMCA Turkey by e-koruma.net ile eserlerin telif hakları korunarak izinsiz paylaşımları engelleniyor ve böylece eser sahibinin maddi kaybı önleniyor.