İnternetin hayatımızdaki yeri gün geçtikçe daha da sağlamlaşıyor. Bununla birlikte artan kullanıcı sayısı ile açılan sosyal medya hesapları, yapılan paylaşımlar da artış göstermekte. Hal böyle iken internet üzerinden yapılan dolandırıcılıklar da karşımıza çıkabiliyor. Özellikle telif hakkı olan ürünlerin internet üzerinden izinsiz olarak paylaşımları gün geçtikçe artmakta.

İnternet üzerinden korsan yayın yapan siteler vizyona yeni girmiş  veya girecek olan filmlerin isimlerini geçirerek internet kullanıcılarını yaptıkları ihlallere ortak etmeye çalışıyorlar.

Yapılan bu ihlallerin sonuçları ağır olabiliyor. Özellikle sinema film sektöründe yapım şirketleri yapılan bu ihlallerden maddi ve manevi zararlar görmektedirler.

Büyük bir emekle yapılan sinema/tv filmi ve diziler, internette korsan sitelerde büyük bir ihlale uğruyorlar. Bu yayını yapan sitelere, emek hırsızlığına daha fazla devam etmeden talebiniz doğrultusunda DMCA ile müdahale edilir.

Dijital dünyada kapsamlı bir çalışmanın ardından korsan yayın yapan siteler verilen tüm linkler saptanır. Paylaşılan içeriklerin hızlı ve etkili bir şekilde kaldırılması için uzman  bilişim ekibi yol haritası çıkarır.

İzniniz olmadan yapılan, telif hakkını ihlal eden bu paylaşımları durdurmak ve tamamen önüne geçebilmek için DMCA ile tanışın!

İnternet üzerinden sinema-tv film ve dizilerin paylaşımını korsan olarak yapan sitelerden içerikleriniz kaldırıldıktan sonra da tekrarlanmaması için sürekli takibi DMCA tarafından sağlanır.