SİNEMA – TV FİLMİ VE DİZİLERİN KORUNMASI

Gerek ülkemizde, gerekse dünyada en çok telif hakkı ihlaline maruz kalan eserler sinema- TV filmleri ve dizilerdir. Sinema filmleri gösterime girdiği andan, TV filmleri ve diziler ise TV’de yayınlandıkları andan itibaren neredeyse eş zamanlı olarak internette de korsan yayın yapan web sitelerine düşmektedir. Bu durum ise yapımcıları ve telif hakkı sahiplerini büyük miktarda zarara uğratmaktadır. İnternet ortamı gibi kontrol edilemez bir mecrada, film ve dizilerinizin korsan olarak yayınlanmasını engelleyerek, kaldırılması için hızlı ve etkili aksiyonlar alıyoruz ve bu konuda ortaya çıkabilecek zararları minimuma indiriyoruz.

FOTOĞRAF VE TASARIMLARIN KORUNMASI

İnternet ortamında, üzerinde telif haklarınızın bulunduğu fotoğraflarınız ve tasarımlarınız farklı şekillerde ve farklı mecralarda kullanılabilmektedir. Telif haklarınızın bu şekilde ihlal edilmesi sizin veya şirketinizin maddi açıdan ciddi zararlarına ya da kar kayıplarına  yol açacaktır. Tüm bu aleyhe durumların önlenmesi veya zararın en aza indirilerek tazmin edilmesi için yasal süreç tarafımızca en iyi şekilde takip edilmekte ve fotoğrafların ilgili sitelerden kaldırılması sağlanmakta ve sorumlular hakkında yasal yollara başvurulmaktadır.

VİDEO VE MÜZİK ESERLERİNİN LİSANSLAMASI VE KORUNMASI

İnternetin sürekli gelişen ve kontrol edilemez yapısı dolayısıyla, şirketlerin sahip olduğu  video ve müzik eserleri üzerindeki telif hakları çok kolay bir biçimde ihlal edilebilmekte ve bu durum telif hakkı sahipleri  bakımından büyük zararlara yol açabilmektedir.  Bunun için, video ve müzik eserlerinin, hak sahibi olmayan kişiler tarafından paylaşılmasının ve bu paylaşımlardan kazanç sağlanmasının durdurulması, telif hakkı sahiplerinin  zararlarının tazmin edilmesi için etkili süreçleri başlatıyoruz ve takibinin titizlikle yapılması sağlıyoruz.  Ayrıca lisanssız kullanımı tespit edilen yazılımın, lisanssız kullanım yapan kişiye lisanslanması tarafımızca başarıyla takip edilmektedir. Bu sayede hem lisanssız ürünler tespit edilmiş hem de şirketiniz adına ücretli lisanslama yapmış olmaktasınız.

YAZILIM LİSANSLAMA VE KORSANA KARŞI KORUNMA

Teknolojinin hızla gelişmesi karşısında, bilgisayar yazılımlarının toplum için vazgeçilmez olduğu tartışmasızdır. Ancak ne yazık ki bu vazgeçilmezlik, sıklıkla yazılım korsancılığına sebebiyet vermekte ve bu sektörde büyük bir emek hırsızlığı yaşanmasına neden olmaktadır. Bu nedenle ülkemizde korsan yazılımların kullanımının da çok yüksek olduğu düşünüldüğünde, çok fazla emek, zaman ve para harcanan bu yazılımların korsan şekilde kullanımının önlenmesi için gerekli müdahaleleri en hızlı şekilde gerçekleştiriyoruz ve yazılım sahiplerinin telif haklarının korunması ile zararın en aza indirilebilmesi için gerekli tespitler yaparak sürecin en iyi şekilde takibini sağlıyoruz. Ayrıca lisanssız kullanımı tespit edilen yazılımın, lisanssız kullanım yapan kişiye lisanslanması tarafımızca başarıyla takip edilmektedir. Bu sayede hem lisanssız ürünler tespit edilmiş hem de şirketiniz adına ücretli lisanslama yapmış olmaktasınız.

TELİF KORUMASI

DMCA TURKEY ile telife konu olan eserlerinizi internet ortamında izinsiz yayınlayan internet sitelerinin arama motorlarında çıkmasının engellenmesini, içeriğin kalıcı olarak kaldırılmasını lisansız ürün kullanma kısmında etkili süreçlerin başlatılmasını ve takip edilmesini sizin adınıza yapmaktadır. Hak sahiplerinin telif haklarını hiçe sayarak internette illegal olarak yayınlanan (Film, Dizi Film, video, Müzik eseri, resim ve basılı yayın) içeriklerden dolayı hak sahiplerini zarara uğratmaktadırlar. DMCA TURKEY internetteki telif haklarınızı eş zamanlı takip ederek hak sahipleri adına bu korsan yayınların engellenmesi ve korsan yayınlardan kaybedeceği zararı minimuma indirecektir. Her türlü film, dizi ve müzik içeriğinizin youtube ve diğer paylaşım sitelerinde hukuka aykırı bir şekilde “korsan” paylaşımlarının önüne geçiyor ve gerekiyorsa yasal işlem süreciyle kaldırıyoruz. Eser sahibinin maddi kaybını önlüyor ve dijital ortamı yeni bir satış ve gelir kanalına dönüştürüyoruz.

KORSAN SİTELERİN GOOGLE SONUÇLARINDAN KALDIRILMASI

Eserlerin hiçbir emek harcanmadan ya da bedel ödenmeden, telif hakları hiçe sayılarak korsan sitelerde yayınlanmasının engellenmesi ve bu korsan sitelerinde Google arama motorları sonuçlarından kaldırılmasını sağlayarak korsan sitelere erişim imkanlarını azaltıyoruz. Eserlerinizi sadece korsan sitelerden değil yayınladıkları sitenin video kaynağının araştırılarak bulunması ve kaynaklardan silinmesini sağlıyoruz.